Летичів туристичний
Летичів – селище міського типу в Україні, центр Летичівського району на сході Хмельницької області. Селище розташоване при впадінні річки Вовк у Південний Буг, за 51 км від обласного центру Хмельницький.
Спочатку місто носило назву Лещин і було розташоване на лівому березі річки, там де знаходився дерев’яний костьол. Після знищення міста татарами воно було відбудоване на правому березі річки i почало носити назву – Летичів.
Летичів – батьківщина художника Миколи Бурачека. Тут певний час жив поет А. Шашкевич, а у 1846 році у Летичеві побував Т. Шевченко, про що написав в творі «Варнак» та в повісті «Прогулянка із задоволенням і не без моралі».
Туристичне селище міського типу Летичів прославляється своїми пам’ятками архітектури: Летичівським замком, Домініканським костелом Успіння та Михайлівською церквою XVI ст.
Летичівський замок розташований в центрі Летичівського району на сході Хмельницької області України. Це дерев'яні стіни, земляний вал і глибокий рів, що наповнювався водою з річки. Велике прямокутне подвір’я оточували високі кам’яні стіни з амбразурами, чотирма круглими по кутах та чотирикутною в’їзною вежами. З боку міста замок захищав земляний вал з частоколом. Між стінами замку та валом проходив глибокий рів з водою. Форпост оточений двома ставками з греблею та ще одною греблею на Бозі. Існував потужний оборонний вузол.
До наших днів збереглися замкові стіни по всьому периметру та одна башта, залишки якої можна спостерігати прямуючи трасою Вінниця – Хмельницький.
Домініканський костел Успіння з кляштором в Летичеві 1606 p. Костел збудований в бароковому стилі, оточений з двох сторін невеликими вежами, до однієї з них прибудований кляштор. В костелі знаходилося багато пам’яток, цінних речей, образи, які мали більшу чи меншу мистецьку цінність. По дорозі до костелу знаходилася колона, з хрестом наверху та статуєю всередині, поставлена на честь укоронування чудотворного образу. Біля костелу знаходився цвинтар оточений муром з дерев’яною фігурою Ісуса Хреста, а по правій стороні знаходилася каплиця з кам’яною статуєю Яна Непомуцена. В’їзна брама на цвинтар була у вигляді каплиці, над якою склепінням була розташована дзвіниця.
У XXI столітті підприємства селища Летичів перейшли на ринкові засади праці, стали нарощувати темпи виробництва. Це, зокрема, ВО «Маслозавод», ТОВ «Летичівська меблева фабрика», Летичівське спеціалізоване лісогосподарське підприємство, інші заклади. Працює низка приватних підприємств.
У Летичеві є досить цікаве місце, заради якого туристи звідусіль приїжджають. Це рибний ринок, відомий далеко за межами Хмельницької області. Кажуть, що це мало не столиця рибалки в Україні. Продається на ньому переважно риба, вирощена та виловлена у великих ставках навколо селища.
Турагенство Мокка організовує туристичні поїздки до м. Летичів з забезпеченням повного екскурсіного обслуговування.
|