Івано-Франківськ 2015
Івано-Франківськ являється однією із туристичних точок Прикарпаття. Прикарпаття – майже найменший регіон України та найбагатший на природні скарби та історико-культурні цінності, видовище якого вражає своєю цікавістю та манить оком усіх туристів.
Подорож цим краєм можна почати з «воріт у Карпати» – саме таку назву придумали для міста Івано-Франківськ (колишній Станіславів).
Місто до вподоби хмельничанам та усім гостям. Кожен, хто потрапляв сюди, визнає, що Івано-Франківськ – охайне, красиве і досить зручне для проживання. Гуляючи історичним центром як уродженець Франківська, так і приїжджий почуває себе вільно та комфортно. На нього не впливають мегаполіси та не пригнічує неповноцінність у містечку. В Івано-Франківську туристи за своїм бажанням самі вибирають собі термін відпочинку, буде він одноденний чи кількаденний, на базі у горах чи у приватному будиночку, заздалегідь замовленому. Звичайно відпочинок, який триває довше більш привабливий, так як дає можливість навістити найзнаменитіші об’єкти Прикарпаття. У місті кожен бажаючий може спинитися у сучасних готелях та номерах різних уподобань та фінансових категоріях. Після того, як прогулянки містом закінчаться можна відвідати теплі міські кафе і бари.
Станом на 2015 р. існує пару екскурсій містом, один з яких тягнеться центральною частиною, серцем міста, який і рекомендується усім жителям Хмельницької та інших областей. Шлях можна розпочати з площі перед Святовознесенським катедральним собором Української греко-католицької церкви (з 1849 р.).
Прямуючи площею Андрія Шептицького, туристи будуть проходити вздовж витончений фонтан-ротонду та фігурою Діви Марії, побудовану і відкриту до двохтисячоліття християнства. Скульптура Божої Матері має характерну рису, де Богородиця зображена з розплющеними очима, які повні страждань, погляд якої добрий, але разом з тим він осуджує та прощає.
Далі можна побачити найдавнішу будову міста (1672-1703) Парафіяльного костелу, де розташований Музей мистецтв і показано унікальні зразки сакрального мистецтва Прикарпаття.
Проходячи з площі А. Шептицького на площу Ринок повз внутрішню частину будинку, можна вийти на місце, де жоден турист Хмельниччини не зможе оминути поважну споруду старовинної ратуші (1695р.). Датою завершення будівництва Івано-Франківської ратуші, будинку у центральній частині Івано-Франківська, вважається 1935 р., і після останнього капітального ремонту у споруди залишився єдиний золотавий верх.
Слід звернути увагу на вівтарну плиту Хачкар, яка є символом вірменської громади та виконана у вірменському стилі. По ліву сторону від костелу, знаходиться Палац Потоцьких (1672 р.). Цей цегляно-кам’яний палац було збудовано на території фортеці – як показний замок Андрія Потоцького.
Івано-Франківськ уособлює в собі минуле і сучасність міста. Він приваблює туристів спокійнішого відпочинку, які в основному зупиняються у приватних будинках, щоб ніжитися тишею, надзвичайною красою природи та побуту, який найближчий до домашнього затишку. В зимову пору сюди, а також у Ворохту, Яблуницю, Поляницю приїжджають любителі гірськолижного спорту. |