Контакти:
моб.: 0971949984
вайбер: 0968780172
Хмельницький: вул. Соборна, 11
Старокостянтинів: вул. Острозького, 10



МЕНЮ
____________________________

____________________________


____________________________


__________________________


__________________________


__________________________


__________________________


Главная » Статьи » Туризм і відпочинок

Туристичний Городок Хмельницької області

Туристичний Городок


 

Городок – місто в Хмельницькій області, центр однойменного району в Україні. Розташоване на річках Смотрич і Тростянець, за 52 км на південний захід від Хмельницького.

Визначними пам’ятками архітектури міста для туристів є:

  • Костел та будівлі францисканського монастиря XV – XVIII ст. В XIX – на початку XX cт. тут розташовується військова в’язниця. В радянський час (друга половина XX ст.) будівлі не використовувались й були доведені до суцільної руїни. З 1994 р. монастирські будівлі реставрують монахи Студитського Уставу під монастир Преображення Господа Ісуса Христа. Збереглись залишки старих розписів.
  • Церква Благовіщеня Пресвятої Діви Марії. Відома з 1547 року. Сучасна мурована існує з 1633 року. 1869 року стіни укріпили похилим кам’яним цоколем, у 1880-х роках дерев’яні куполи замінено мурованими. Останню реставрацію здійснено у 1938 році. Іконостас споруджено у 1950-х роках. Розписи того ж періоду. З південної сторони площину стін оздоблює скромний портал. Церква є одним з кращих зразків ренесансного зодчества в Україні. Дзвіниця збудована на початку XX ст. Біля неї скульптура Богородиці поставлена у міжвоєнному часі. Через дорогу – Будинок для науки Божого Слова, побудований 1994 року.
  • Парафіяльний латинський костел Воздвиження Чесного Хреста. Згадується вже у 1372 році. Найдавніша вівтарна частина походить з 1419 р. 1553 р. збудували теперішню середню частину. У XVIII cт. добудовано дзвіницю. Під час останньої добудови (1939 р.) прибудовано західну частину костелу за проектом архітектора Б. Віктора. Тоді ж давній білокам’яний портал вмурували у північну стіну прибудови. Будівля поєднує риси готики, бароко й модерну.
  • Церква святого Івана Хрестителя на Черлянському передмісті. Відома з 1403 року. Сучасна дерев’яна існує з 1755 року. Розписана (маляр Ф. Щербокоський) у 1861 р. за пароха Лева Трещаківського.
  • Ратуша на колишній ринковій площі (тепер майдан Гайдамаків). Споруджена у 1832 році в класицистичному стилі.  
  • Пам’ятник «Борцям за волю України» на могилі Українських Січових Стрільців, які загинули у 1918 році. Відновлений у 1989 році.
  • Цікаві роботи львівського скульптора Пауля Ойтелє (XIX ст.), але особливо вирізняються пам’ятники народної кам’яної різьби. Привертають увагу могили: Л. Трещаківського – українського діяча в 1848 р., бурмістра Адольфа Генце, одного з перших народних учителів тривіальних шкіл на Городоччині А. Ямінського та ін.
  • Дзвіниця (XVIII ст.) Миколаївської церкви, знищена під час Другої світової війни.

Привертає увагу будівля старого млина. Збереглись також цікаві будинки кінця XIX – поч. XX ст.: колишньої гімназії (тепер СШ №2), повітового суду, бурмістра А. Генце, лікаря Маргуліса, Озаркевичів. Цікавий також адміністративний будинок.

За роки незалежності, туристичне місто Городок, що на Хмельниччині, став одним із найпривабливішим міст Поділля. У ньому, як ніколи раніше, відчутні національне та духовне відродження. Місцеві мешканці гордяться тим, що у них, крім трьох загальноосвітніх навчальних закладів, діють гімназія та школа з польською мовою викладання, музична та спортивна школи, філії двох профтехучилищ та Київського авіаційного технікуму. Діє перша в Україні римо-католицька духовна семінарія. Городок впевнено дивиться у завтрашній день.

Городок – одне із найстаріших міст України. Через поважний вік тут занадто цікавих пам’яток історії не збереглося, та туристам відвідати його варто. Городок, який ще має неофіційну назву «Маленька Варшава», є своєрідною столицею релігійного життя українських католиків.

 

Категория: Туризм і відпочинок | Добавил: advocat (19.03.2016)
Просмотров: 638 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Хмельницький: вул. Соборна, 11 к.219 ("Колос") тел/вайбер/телегр: 0968780172.
Старокостянтинів: вул. Острозького, 10 каб.5 тел. 3-18-06, 0974968137