Контакти:
моб.: 0971949984
вайбер: 0968780172
Хмельницький: вул. Соборна, 11
Старокостянтинів: вул. Острозького, 10



МЕНЮ
____________________________

____________________________


____________________________


__________________________


__________________________


__________________________


__________________________


Главная » Статьи » Туризм і відпочинок

Туристичне Білогір'я

Туристичне Білогір’я

 

  Білогір’я – селище міського типу в Україні, центр Білогірського району Хмельницької області. Білогір’я лежить у південно-західній частині Волинського Полісся.

В 1612 року сучасне Білогір’я мало назву Ляхівці. Оригінальну назву місту дали ляхівські двори – польські оселі переселенців з «Країни тисячі озер» – Мазурів.

В туристичному селищі Білогір’я існує така пам’ятка архітектури, як Домініканський монастир з костелом Святого Вікентія де Поля, заснований у 1612 р на кошти К. Сенюти, який володів тоді містом. Нинішня будівля відновлена в 1789р. Монастир проіснував до 1859р., після чого храм був перебудований в православну церкву. У радянські часи будівлю використовували такі різні установи, як: в’язницю, будинок культури, бібліотеку. Тільки в 1991 р костел Святого Вікентія де Поля повернули католицькій громаді селища. Зараз храм реставрують батьки-паллотинів Товариства Католицького Апостольства.

Аріанська вежа – унікальний пам’ятник сакральної архітектури Білогірського району Хмельницької області, єдина подібна споруда в Україні. Каплицю збудував місцевий землевласник П. Сенюта, який був послідовником християнського вчення аріан, який вважався єретичним. У XVI-XVII ст. аріанство було широко поширене в Східній Європі і, зокрема, в Речі Посполитій. Аріани заперечили триєдину сутність Бога, стверджуючи перевагу Бога Отця над створеним ним Богом Сином – Ісусом Христом. Розписана фресками каплиця зведена на кургані над могилою П. Сенюти, на місці давньоруського городища Тихомель Білогірського району. Пізніше каплиця служила вежею спорудженої тут фортеці. Збереглася в руїнах.

Також, туристи зможуть побачити безліч пам’ятників, як в селищі Білогір’я, так і в Білогірському районі Хмельницької області: Земляний замок XVI ст., Костел 1612 – 1660рр., Келії 1612 – 1660рр., Пам’ятний знак на честь воїнів-земляків 1969р., Братська могила радянських воїнів 1957р., Пам'ятник Б. Хмельницькому 1968р., Курган, Замчище, Вежа-каплиця аріанська (соцініанська) кін. XVI ст. – I пол. XVII ст. у селі Тихомель Білогірського району Хмельницької області, Троїцька церква 1903р. у селі Переросле Білогірського району Хмельницької області.

За археологічними розкопками, в околицях Білогір’я виявлено залишки трипільської культури (ІІІ тисячоліття до н. е.), населення та курганний могильник бронзової доби (II тисячоліття до н. е.), а також кілька поселень черняхівської культури.

У Білогірському районі Хмельницької області налічується 74 населені пункти. Також тут знаходяться 8 промислових підприємств, 1 будівельна організація, 4 лікарні, поліклініка, 18 пологових будинків, 44 фельдшерські пункти, 69 шкіл, 107 бібліотек, 56 будинків культури і клубів.

У місті Білогір’я знаходиться Цегельний завод, ТОВ НВА «Перлина Поділля», ТОВ «Білогір’ямолокопродукт».

Так як у місцевості видобувається мінеральна природна столова вода –  «Білогірська», тому всім бажаючим туристам спробувати її на смак, радимо приїхати в це невеличке селище Білогір’я.

 

Категория: Туризм і відпочинок | Добавил: advocat (19.03.2016)
Просмотров: 383 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Хмельницький: вул. Соборна, 11 к.219 ("Колос") тел/вайбер/телегр: 0968780172.
Старокостянтинів: вул. Острозького, 10 каб.5 тел. 3-18-06, 0974968137