Шепетівка туристична
Шепетівка – місто обласного значення в Україні, адміністративний центр Шепетівського району Хмельницької області. Мальовничий цей куточок розташований на річках Гуска і Косецька (басейн Горині) у північній частині нинішньої Хмельниччини на відрогах Волино-Подільської височини.
Існує кілька переказів та легенд щодо походження назви міста Шепетівки. Можливо від першого поселення Шепота, а може від шепотіння довколишніх борів, а може від шипіння води в мінеральних джерелах, які знаходились на території міста.
У Шепетівці діє ряд закладів культури та дозвілля, працюють творчі колективи різного спрямування.
Серед Шепетівських закладів культури: дитяча музична школа; Шепетівський міський палац культури; Шепетівський краєзнавчий музей; Хмельницький обласний літературно-меморіальний музей М. О. Островського; 3 бібліотеки; кінотеатр імені Островського; Комунальна установа «Шепетівський парк культури і відпочинку».
Візитка міста – краєзнавчий, відомий в усьому світі, музей письменника М.О. Островського. Музей має оригінальну конструкцію. З зовнішньої сторони відсутні гострі кути, так як самий верхній поверх будівлі, третій, має вигляд надзвичайно великого червоного кільця, яке стоїть на п’яти стовпах, ніби висячи у повітрі. Середній поверх, другий знаходиться назовні і являється звичайним оглядовим майданчиком. Нижній поверх, перший заглиблюється у штучний насип, на якому і стоїть цей музей. Насправді зовнішність музею вражає своєрідністю, тому, краще за все, кожному туристу побачити його на власні очі.
А всередині, музей Островського, похмуріший і сумніший, аніж ззовні, так як відображає і нагадує страшні і сумні радянські часи. Інтер’єр виповнено з чорного базальту.
Музей було відкрито 16 червня 1979 року. Його, як унікальну архітектурну споруду, у 1989 році було внесено до міжнародного каталогу «Музеї світу». Хоча тут і проводиться безліч виставок, місцевих свят, зборів юнацьких об’єднань, тематичних вечорів, та унікальна споруда досі не втратила свого першопризначення – збереження пам’яті про видатного радянського письменника Миколу Островського, автора безсмертної, відомої у всьому світі книги «Як гартувалась сталь». Саме йому присвячений увесь круглий зал третього поверху. Відвідувачі рухаються по колу, проглядаючи незвичну експозиційну виставку, побудовану у хронологічному порядку. Вона поєднує у собі детальну біографію письменника разом з трагічною історією СРСР. Частина експонатів розташована в оригінальних вітринах, що мають форму куба. Решта підвішені до стелі. Загалом, музей Миколи Островського нараховує близько 25 тисяч експонатів.
Ще однією пам’яткою туристичного міста Шепетівки є насаджений на стовп паровоз. «У м. Запоріжжі на одному з оборонних заводів у тупику знайшли списаний «паровик». Ним виявився танк-паровоз промислового типу серії 9П – 610 1949 року випуску. Але терміни підганяли, паровоз 9П – 610 терміново доставили в Шепетівку і одночасно з колієукладальником поставили на п’єдестал, знаючи заздалегідь, що паровоз і технічно, і історично не дійсний для користування, та й випущений заводом набагато пізніше описуваних у книзі подій».
У місті також функціонують храми Української православної церкви, Свято-Михайлівський собор, костел, синагога.
Туристична Шепетівка відома як лікувальний пункт. Тут знаходяться Шепетівські мінеральні води і лікувальний заклад. Вода Шепетівського джерела залозиста; вона стала знаменитою з 1821 – 1836 рр. Лікувальний сезон розпочинається з 10 травня і триває до 10 серпня.
Може у місті немає безліч кафе, ресторанів, хмарочосів, але для туристів Шепетівка завжди залишається містом молодим, красивим і сучасним.
|