Туризм 2016 р. - до Чорнобиля
30-річчя трагедії
30 років минуло після того, як сталася аварія на Чорнобильській АЕС. Радіація перетворила на пустелю місто, де раніше, як і всюди, жили і працювали люди, місто Чорнобиль, та ж доля спіткала і Прип'ять.
Не зважаючи на це, закрита зона і зараз популярне місце для туристів. Перш за все – приваблює екстремальний туризм – гострі відчуття, але в свою чергу, це небезпечно із-за проживання на цій території диких звірів, великої кількості вовків і рись.
Численні турфірми пропонують офіційні подорожі, є чимало охочих і серед жителів Хмельницької області побувати в зоні – на свій страх і ризик. Але вони їдуть або зі сталкером гідом, або самі.
Територія Чорнобиля з кожним роком стає одним із найцікавіших природних місць України, яке по тихеньку становиться відомим туристичним об’єктом у нашій країні. Значні площі територій, які вже біля чверть століття знаходяться у відчуженні від метушливої людської діяльності, перетворились на унікальний, та багато в чому привабливий світ. Інтерес хмельничан до покинутих територій все більше зростає із-за наявності великої кількості ресурсів в мережі Інтернет, а також появою відомих комп’ютерних ігор, сюжетна лінія яких чітко візуалізована та гармонійно поєднується у цікаво-придуманому світі зі світом реальної зони відчуження. Посилена цікавість у звичайного жителя до чорнобильської зони сприяє й спрощенню контрольно-пропускного режиму чорнобильської зони.
В сьогоднішньому інформаційному середовищі з’являється цікавість до зони відчуження у людей, які хочуть побути на самоті, які шукають куточок для тимчасового усамітненого перебування. Деякі з них, хто має досвід пішохідних подорожей, находять втіху в проникненні на територію Чорнобильської зони відчуження.
Також причиною проникнення у відчужену зону являється бажання деяких людей побути у ролі сталкера-дослідника та побігати по зоні радіаційного ураження не на моніторі персонального комп’ютера, а на живо.
Останнім часом, зокрема і у 2016 році дуже популярним напрямом туризму стали поїздки до покинутого міста Прип'ять, на півночі України Київської області. Місто розташоване на березі річки Прип'ять в 2 км від Чорнобильської АЕС, неподалік від кордону з Білорусією.
Під час екскурсії хмельничани сформують уявлення про зону відчуження, її проблеми, ознайомляться з основними напрямами роботи, що проводяться в зоні відчуження вченими і фахівцями. Кожного відвідувача вразять акуратні земляні вали по узбіччях дороги, ці вали – місця поховань радіоактивних відходів і цілих сіл.
Ззовні можна буде оглянути об'єкт «Укриття» («Саркофаг») і його оглядовий павільйон, переглянути демонстрацію унікального документального фільму про ліквідацію і ліквідаторів техногенного вибуху на 4-му реакторі. «Саркофаг» – бетонно-сталеве укриття, що накрило радіоактивні маси і уламки, які залишилися після вибуху. Туристи побачать своїми очима рослинність довкола «Саркофага», яка уціліла після аварії (так званий «Рудий ліс»).
Учасники поїздки в місто Прип’ять (місто-примару) пройдуться вулицями, які назавжди залишилися радянськими. Місцяни покинули Чорнобиль напередодні свята 1 травня 1986г. Тут досі можна побачити першотравневі транспаранти. Квартири обставлені меблями, усіма необхідними речами, дитячі садки, автомашини, відкриті магазини. Можна також відвідати парк атракціонів з колесом огляду, який планували відкрити до свята 1 травня і яке так і ніколи не бачили відвідувачі.
Оглядаючи місто Чорнобиль можна побачити Свято-Іллінський Храм, дошку пам'яті загиблим ліквідаторам, зразки техніки, що брала участь в ліквідації наслідків аварії, парк Слави.
Слід зазначити, що екологи стверджують, що десятикілометрова зона навколо Чорнобиля і Прип'яті залишатиметься небезпечною ще сотні років, зате територія далі вже майже відновилася від впливу радіації. Але ж, разом з тим, всі бажаючі та любителі гострих відчуттів можуть зазирнути у цей світ.
Туристична фірма Мокка запрошує хмельничан відвідати Чорнобиль – найбільш забребуваний туристичний напрям в Україні та відчути себе сучасними сталкерами в пошуках артефактів (або як каже відомий мер столиці України – «артефаки»). |