Контакти:
моб.: 0971949984
вайбер: 0968780172
Хмельницький: вул. Соборна, 11
Старокостянтинів: вул. Острозького, 10



МЕНЮ
____________________________

____________________________


____________________________


__________________________


__________________________


__________________________


__________________________


Главная » Статьи » Туризм і відпочинок

Паломницький тур до Почаїва (з Хмельницького)

ПОЧАЇВ


Почаїв - невеличке українське містечко, відоме у будь-якому куточку світу. Воно дістало визнання через ту важливу роль, яку відіграє у духовному житті християн.

Якщо Ви бажаєте відвідати святі місця, відчути їхній дух та могутність, помолитися, оздоровити свій дух та тіло, тоді обов’язково завітайте у Почаїв. Історія цього чудотворного місця тягнеться ще із часів сивої давнини. Неймовірна кількість легенд та переказів, які дійшли до нашого часу  висвітлюють неймовірну духовну та цілющу силу  Почаєва.

Туристична агенція «Мокка», яка знаходиться у м. Хмельницький, пропонує Вам здійснити незабутню поїздку до Почаєва та відвідати всі її святі місця, які здавна славляться своїми чудотворними та цілющими властивостями.

Почаїв — місто в Кременецькому районі Тернопільської області.  Першу письмову згадку про Почаїв було виявлено у Кременчуцькому замку 1450 року.

Здавна про Почаїв ходять легенди, які розповідають про його неймовірну потужну силу та здатність зцілювати як духовні так і тілесні недуги людей.

Історія міста пов'язана безпосередньо з історією Почаївської Свято-Успенської Лаври - монастиря, який веде своє літочислення з 1-ої половини XIII століття.

Почаївська Свято-Успенська лавра — духовна скарбниця українського народу, якій протягом кількох століть поклоняється увесь світ. Почаївська лавра - найдавніший православний монастир. Точна дата заснування Почаївського монастиря невідома. Легенди розповідають, що , заснування храму пов'язане з подіями, які відбулися у 1240 році, коли хан Батий захопив та розгромив Київ. Ченці Києво-Печерської лаври врятувалися втечею. Вони знайшли притулок на високій Почаївській горі, де й оселилися. Незадовго після цього до них з небес зійшла Пресвята Діва Марія у вогняній купині та благословила їх. У тому місці, де Богородиця ступила на землю, залишився слід - відбиток правої стопи, та з'явилося джерело з цілющою водою, яке не вичерпалося й досі. Після чудесної появи діви Марії, ченці біля підніжжя Почаївської гори збудували Свято-Успенську церкву. Перша писемна згадка про Почаївський монастир датована 22 травня 1527 роком.

Сьогодні ж  на території Лаври діють сім церков, а саме: Успенський і Троїцький собори, Печерна, Антоніївська, Похвальна, Варваринська і Різдвяно-Богородицька церкви. Окрасою лаври слугує  чотириярусна дзвіниця висотою 65 м, збудована в 1861-1871 роках за проектом архітектора К. Раструханова. На одному з її ярусів висить найбільший в Україні дзвін, що важить понад 11,5 тон.

Слід відмітити, що справжнім скарбом Успенського собору є Почаївська ікона Божої Матері. З нею пов'язано безліч чудес. Основними з них є ті, що вона зцілювала важко хворих та повертала зір сліпим.

 Ікону Богородиці Почаївська Лавра отримала в дар від місцевої жительки Ганни Гойської в 1597 році. В свій час ця жінка допомагала у будівництві храму, робила щедрі пожертвування на його процвітання.

Одним із видатних діячів лаври, її настоятелем був Йов Почаївський, що прославився чудесами зцілення.  Вважають, що Почаїв отримав свою назву саме на честь цього чудотворця. Йов Почаївський всіляко  сприяв активному будівництву та зміцненню монастиря. При ньому були споруджені оборонні стіни навколо Почаївської лаври, шість церков, собор святої Трійці, чернечі келії та господарські будівлі, почали працювати школа та друкарня. Іов прожив близько ста років. Його нетлінні мощі були канонізовані й свято шануються досі.

Ще однією окрасою та святинею Лаври є великий Успенський собор. Зводився він у 1771 - 1783 роках на місці дерев'яного храму, а проектував його архітектор Готфрід Гофман. Собор об'єднує в собі два стилі - бароко та рококо. Пілястри, декоративні вази, багата ліпнина на фасаді тільки підкреслюють його пишність. Нижче Успенського собору розташований храм Іова Почаївського, або Печерна церква.

  Троїцький собор будувався пізніше Успенського - протягом 1906-1912 років. Виконаний він в неоруському стилі та прикрашений мальовничій мозаїкою Миколи Реріха «Спас Нерукотворний». На Святих воротах, що ведуть до храму, зображено явище Пресвятої Діви Марії, яка залишила відбиток стопи на землі.

Якщо Ви відвідуватимете Почаїв, обов’язково слід завітати на Джерело  Святої Анни.

Легенда розповідає, що дуже давно на місці джерела стояла церква. Коли край потерпав від набігів татар, святиня дивним чином збереглася, нібито опустившись під землю. Через декілька століть люди побудували нову церкву, але на місці старої сталося диво: тут з’явилася ікона святої праведної Анни, котру першими помітили діти-пастушки, згодом тут зібралися селяни, які перенесли ікону до діючого храму. Однак на другий день -  вона опинилась на місці старої церкви, там, де її знайшли. Селяни разом з духівником відслужили молебень, з належними почестями вдруге занесли ікону в церкву. Але вдруге вона опинилась на місці появи. Тоді стало ясно, що свята Анна сама вибрала собі це місце.

За християнськими переказами, спочатку тут колись з'явився слід стопи святої Анни, матері Пресвятої Богородиці,  а згодом із того божественного сліду утворилося джерело. Багато жінок вірять, що вода виліковує жіночі хвороби, а також допомагає боротися з безпліддям.

Біля джерела облаштовані чоловіча та жіноча купальні. Джерело - життєдайне, є колодязь і купель для занурення, температура його води завжди +4. Згідно з легендою, якщо в нього тричі зануритися з головою, будеш здоровим протягом року.

Православні святині завжди притягували до себе людей, просвітляючи їхні душі і серця. Щодня в Почаївську Лавру і до озера святої Анни прибувають тисячі людей, щоб поклонитися святиням,помолитися, попросити у Святих здоровя для рідних та близьких, випити святої води, вмитися нею та зануритись у купель, аби оздоровитись та відчути прилив нових сил та енергії.

Екскурсія до Почаєва - це можливість наповнити себе внутрішнім світлом, що йде від благодатних місць,оздоровити своє тіло та дух а також дізнатися багато нового про чудотворні куточки рідного краю.

Туристична агенція «Мокка» з задоволенням допоможе Вам здійснити поїздку до Почаєва. Незабутні враження та емоції, прилив життєвих сил та енергії гарантується.

Ласкаво просимо до Почаєва!

Категория: Туризм і відпочинок | Добавил: advocat (01.05.2014)
Просмотров: 1081 | Рейтинг: 4.5/4
Всего комментариев: 0
Хмельницький: вул. Соборна, 11 к.219 ("Колос") тел/вайбер/телегр: 0968780172.
Старокостянтинів: вул. Острозького, 10 каб.5 тел. 3-18-06, 0974968137