Туристичні об'єкти Миколаївщини
Миколаївська область розташована на півдні України на березі Чорного моря яка відома своїми морськими курортами: Коблево, Рибаковка, Очаків. Але в нашій області є ще безліч цікавих історичних і природних пам'яток. Деякі з них, такі як Мигійські пороги і Кінбурнська коса, останніми роками стали користуватися популярністю у туристів.
Про острів Березань можна говорити багато. Це один з рідких островів Чорного моря який багатой своєю історією. На сьогоднішній день острів є частиною заповідника «Ольвія». І під час розкопок на ньому було виявлено безліч знахідок, які надалі поповнили перелік експонатів не одного десятка музеїв, причому не лише Миколаївських, але і Європейських.
Кінбурнська Коса у Миколаєві також унікальна практично у всьому – своїм місцерозташуванням, флорою і фауною, кліматом. Загальна площа коси всього лише 200 гектар, але таке різноманіття рослинного і тваринного світу рідко де зустрінеш. 60 видів тварин, 600 видів рослин, кінбурнські грязьові і солоні озера, поклади білої глини, реліктові гаї, залишки турецької фортеці Кінбурн, дубові гаї, мілководдя Ягорлицької затоки, шпиль коси — місце, де зустрічаються води Дніпро-Бузького лиману та Чорного моря. Саме для того, щоб зберегти всю цю красу на базі коси був створений регіональний ландшафтний парк.
Національно історико-археологочний заповідник «Ольвія». Археологи з багатьох країн постійно ведуть тут розкопки, звичайні ж туристи просто отримують море задоволення для себе. Тут можна відвідати місцевий музей в будівлі старого маяка, в якому зібрані знахідки в ході розкопок, а також разом з екскурсоводом побувати в самому древньому місті, взнати, чим жили древні греки декілька століть тому.
Для багатьох любителів природи село Трикрати асоціюється з незвичайним Актовським каньйоном. Сам каньйон займає більше 250 гектарів території. Поряд розташований ще один каньйон – Арбузинський. Багатий рослинний і тваринний світ обох каньйонів, живописні пейзажі і ландшафт, складний рельєф місцевості завжди залучав туристів-цінителів зі всієї Європи. Доречно зауважити, що два каньйони входять в регіональний ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя».
Музей ракетних військ, його ще називають німим свідком колишньої ядерної бойової могутності України. Розташований на кордоні двох областей — Миколаївською і Кіровоградською. Створений в 2001 році. Музей не має аналогів в світі.
Як звісточка з «холодної війни» в ньому до цього дня зберігається надсекретна стартова позиція міжконтинентальних балістичних ракет (МБР). Крім того, в експозиції музею можна побачити зразки ракетних двигунів, автомобілі-ракетовози, паливозаправники для ракетного палива. макет ядерної боєголовки, знамениті ракети Р-12 і РС-20 (SS-18 «Satan»), які в 1961 році СРСР розмістив на Кубі. За планом будь-якого гостя музею чекає незабутня прогулянка спочатку — в казармове приміщення, потім — в командний пункт, де власне вироблявся запуск ракет, далі — до самої шахти, де знаходилася ракета, що служила разом з останніми «ракетним щитом» Радянського Союзу.
Регіонально ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя» займає площу в 5 тисяч 34 гектари і розкинувся на території п'яти районів Миколаївської області – Арбузинського, Братського, Вознесенського Доманевського і Першотравневого, уздовж річки Південний Буг. Це одна з прадавніх ділянок суші Євразії. Безліч унікальних пам'ятників природи, 900 видів рослин, 26 з яких занесені в Червону книгу, близько 100 археологічних пам'ятників, багаточисельні пороги, скелясті береги, на яких видно виходи гранітів, водопади і невеликі острови.
Як відомо, на території «Гранітно-степового Побужжя» розташовані урочище «Бугський Гард» і покинутий гранітний кар'єр «Блакитне озеро», що досягає 40-метрової глибини.
На цьому визначні місця не закінчуються. У Миколаївській області ще безліч храмів, соборів та костелів, одна з найстаріших обсерваторій Східної Європи, краєзнавчі та художні мізеї, музей суднобудування і флоту, ферми та зоопарки. Все це Ви можите побачити на власний погляд.
|