Крим славиться перш за все кліматом. Клімат – головний лікар. Це прекрасне поєднання степового з морським бризом. Бризи дмуть з моря на берег, вночі - у зворотному напрямі. Змінюючи один одного морські і берегові бризи чудово вентилюють повітря побережжя. Зміна бризів відбувається близько 7 годин ранку і 9 годин вечора. Денний бриз приносить з моря приємну прохолоду, чисте освіжаюче повітря, насичене солями йоду, кальцію, магнію, калія. Берегові бризи, ароматизовані степовими травами, роблять теплішою прохолоду ночі. Окрім цілющого клімату курортні місцини заходу Кримського півострова (Євпаторія, Штормове, Портове та ін.) славляться блакитною глиною, лікувальними грязями і ропою, які є головним цілющим багатством.
Блакитна глина - унікальний природний матеріал. Список хвороб, що лікуються нею феноменально широкий. Це різноманітні онкологічні захворювання, артрит, артроз, ревматизм, нервові розлади, хвороби органів травлення, цукровий діабет, шкірні захворювання, екзема, псоріаз, варикозне розширення вен, туберкульоз і ще маса інших недуг. Розчинена у воді до густини сметани глина використовується для різних примочок і компресів. Блакитна глина віддає організму масу корисних активних мінеральних речовин. Вона містить всі мінеральні солі і мікроелементи, яких ми потребуємо. А прекрасні абсорбуючі якості глини дозволяють їй виводити і витягати патогенні речовини. Глина лікує будь-які запалення і не має протипоказань. Цією глиною необхідно пролікуватися абсолютно всім хворим, незалежно від діагнозу, оскільки це природний високоефективний засіб, який нормалізує обмін речовин, надає безпосередню цілющу дію, а також сприяє посиленню ефекту від інших видів лікування - фітолікування, медикаментозного, хірургічного та інших. Глина - це прекрасна цілителька і екстрасенс, доступний кожному в домашньому самолікуванні. З давніх часів люди знали, що в глині немає бактерій. Вона поглинає навколо себе токсини, запахи, гази і вбиває хвороботворні мікроби.
Якщо глину розвести водою, покласти на серветку і натерти зуби, то ясна перестануть кровоточити. Якщо використовувати після туалетного паперу шматочок глини - ніколи не буде геморою. Якщо промивати очі водою, що відстоялася над шаром глини, то швидко виліковується запальні процеси вік і очного яблука (кон'юнктивіт). При жіночих захворюваннях застосовуються спринцювання водою, що відстоялася над шаром глини, при хворобах хребта, суглобів, м'язів - грязьові аплікації тривалістю до 20 хвилин (починаючи з 5 хвилин і додаючи по 5 хвилин при наступній процедурі). Для очищення шлунково-кишкового тракту проводиться двотижневий курс (1 чайна ложка глини розчиняється в 1 стакані води. Пити натщесерце за 15-20 хвилин до їжі).
Ожиріння - в місцях жирових відкладень нанести аплікацію на 25-30 хвилин, курс лікування триває 14 днів. На пухлини, виразки, екзему і інші шкірні захворювання, глину прикладають безпосередньо. Глину потрібно зняти до висихання і промити хворе місце. Використану глину викинути, у жодному випадку повторно не застосовувати.
У давнину утворилися мілководі озера. Під променями сонця морська вода в них випаровувалася, а концентрація солей підвищувалася. Утворилася так звана ропа - насичений розчин солі з різким запахом сірководня.
Завдяки тривалим і складним біологічним і фізико-хімічним процесам, які відбувалися в озері, в ропі, в мулі і утворилася лікувальна грязь. Вона є в'язкою маслянистою масою синювато-чорного кольору, що віддає запахом сірководня. Лікувальна грязь володіє стерилізуючою властивістю. Цією дивовижною властивістю вона зобов'язана мікроорганізмам, які містяться в грязі. Вони володіють здатністю вбивати хвороботворні бактерії, чому і досягається ефективність лікування багатьох захворювань. Завдяки ним, використана грязь з часом під шаром ропи знов набуває своїх цілющих якостей. Досить складний і склад ропи. Компонентами її є хлориди натрію, калія, магнію, різні органічні речовини, з'єднання сірчанокислого і вуглекислого кальцію, а також різні мікроелементи, зокрема рідкісних металів: золота, срібла, торія, марганцю і інших. Ропа -эффективний лікувальний засіб. Ванна з ропи використовується як самостійна процедура. Згідно висновків лікарів, грязьові процедури володіють болезаспокійливою і розсмоктуючою дією, підвищують імунітет організму.
Родонова грязь лікує захворювання опорно-рухового апарату: наслідки травм, хвороби кісток, м'язів, суглобів, зв'язок, сухожиль; шлунково-кишкові захворювання: гепатити, холецистити, панкреатит; захворювання периферичної і центральної нервової системи: неврити, радикуліти, залишкові явища поліомієліту та інші; захворювання статевих органів жінок і чоловіків: безпліддя, простатити, хронічні запалення геніталій; окремі види шкірних захворювань, а також захворювання органів дихання, вух, очей. Проте, процедури ці сильнодіючі і приймати їх, як і купатися в ропі, можна тільки строго за призначенням лікарів. Купання в ропі, а також лікування гряззю (прийом сонячно-грязьових ванн) проводиться в другій половині дня, коли ропа добре прогрівається. Зв'язано це з тим, що терапевтична дія ропи посилюється з підвищенням її температури.
Купання в ропі укріплює нервову систему, активізує захисні сили організму, нормалізує роботу серцево-судинної системи. Купатися в ропі треба обережно - дуже солона. Медики рекомендують купатися 2 рази по 15 хвилин. Перерва між заходами не повинна перевищувати 20 хвилин. Лікувальною гряззю обмазуються перед другим заходом, щоб шкіра вже наситилася корисними речовинами. Після прийому грязьових процедур або ропи, купання в морі не рекомендується.
Позитивна реакція організму, викликана застосуванням лікувальної грязі, глини, ропа продовжується ще від 3 до 6 місяців після закінчення лікування.