Київ туристичний 2015
Протягом останніх десятиліть туризм стрімко розвивається і на сьогодні став одним з найбільших та швидко зростаючих секторів економіки в світі. Незважаючи на економічну кризу та порушення економічної рівноваги, кількість міжнародних туристів, які прибувають кожного року зростає.
На сьогоднішній день, Київ залишається найбільш привабливим маршрутом для подорожі серед туристів з країн СНД, і разом з тим, щороку збільшується кількість туристів з таких країн, як: Ізраїль, Німеччина, Італія, США, Великобританія. Щороку столицю України відвідує щонайменше 1,5 млн. туристів.
В місті є вся необхідна інфраструктура для забезпечення перебування туристів. Перш за все, працює 2 міжнародні аеропорти: МА «Київ» (Жуляни) та МА «Бориспіль».
Почати знайомство з Києвом потрібно з головної вулиці міста, яка є найширшою вулицею світу – Хрещатика. Найзручніше гуляти Хрещатиком у суботу, неділю та святкові дні, коли проїжджу частину вулиці перекривають від транспорту і тоді пішоходам можна пильно та уважно роздивитись, що собою являє Хрещатик, побачити поєднання різних архітектурних стилів та епох, зайти на чашечку кави в одному з кафе чи ресторану, які розмістилися обабіч вулиці, зазирнути у різноманітні магазини. Звичайно ж, людське око не омине своїм поглядом головну площу міста – майдан Незалежності, який дещо змінив свій зовнішній вигляд в зв’язку з подіями, які відбуваються останнім часом в Україні.
Проходячи далі, вгору, вулицею Городецького, мимо театру ім. Івана Франка дістанемося до споруди, яка називається Палацом Президента України. Одразу ж, навпроти, одна з найцікавіших та незвичних архітектурних пам’яток столиці України – Будинок з химерами, архітектора Владислава Городецького.
Якщо їхати від Хрещатика метро, через одну зупинку, дістаємося до станції Золоті Ворота, а там – пам’ятка-реконструкції Золотих Воріт, які раніше служили воротами головного в’їзду до Києва. Крокуючи вулицею Володимирською від Золотих Воріт, можна дійти до Софіївського собору, збудованого в Києві у XI сторіччі. Велич цього собору, фрески, та інші реліквії справляють неабияке враження навіть на скептиків. Далі повз пам’ятник гетьману Богдану Хмельницькому можна дістатися до Михайлівського Золотоверхого собору. По ліву сторону від Михайлівського собору знаходиться МЗС України. Недалеко від Михайлівської площі простягнулася вулиця, яка дуже відома, як по свій Україні, так і за її межами – Андріївський узвіз.
Також по ліву сторону від Михайлівського собору знаходиться міський фунікулер для тих, хто швидко стомлюється від довгих прогулянок. Його розташування легше знайти, якщо зайти всередину провулку, вздовж огорожі собору. Фунікулер з’єднує Михайлівську площу нагорі з Подолом та Контрактовою площею унизу. По праву сторону від Михайлівського собору розташовується Володимирська гірка, де і установлено пам’ятник князю Володимиру – хрестителю Русі. Якщо пройти вздовж парку, то можна дійти до Європейської площі, де і розпочинається знаменита вулиця Хрещатик та Володимирський узвіз.
Проходячи цією дорогою на шляху нам зустрічається безліч історичних та цікавих пам’яток міста Києва, але і це ще не все, що може нам запропонувати столиця. Також слід відвідати Києво-Печерську Лавру, де окрім храмів та християнських святинь, діє багато цікавих музеїв; Андріївський узвіз, Аскольдову могилу та багато іншого.
Незважаючи на події в державі, столиця України у 2014 році піднялася з 64 на 61 сходинку із 132 найбільш відвідуваних міст світу та на 20 серед європейських міст у Глобальному індексі міст.
|