Контакти:
моб.: 0971949984
вайбер: 0968780172
Хмельницький: вул. Соборна, 11
Старокостянтинів: вул. Острозького, 10



МЕНЮ
____________________________

____________________________


____________________________


__________________________


__________________________


__________________________


__________________________


Главная » Статьи » Туризм і відпочинок

Хмельницький - Почаїв (паломницький тур)

Тур з Хмельницького в Почаїв


Під час туру в Почаїв хмельничани відпочинуть душею, відвідавши святі місця і насолодившись прекрасними видами міста та монастиря.

 Почаївська Лавра - це другий за величиною і значимістю монастир на території Україні і одна з найбільших святинь всього православного світу. Згідно з легендою, Почаївська Лавра була заснована в 1527 році монахами, що бігли з Києва від татарських набігів. Трохи пізніше монастир отримав в дар від місцевої поміщиці Ганни Гойської значні земельні території і головну святиню - чудотворний образ Божої Матері. Кажуть, що саме Богородиця врятувала монастир під час нападу татар, з'явившись в небі і відбивши своєю силою всі стріли.

На території Лаври знаходиться безліч святинь. Чудотворна ікона Діви Марії, камінь, на якому за легендою відбився слід Богородиці і тепер з-під нього б'є цілюще джерело, а також мощі святих Іова та Амфілохія.

Хмельничани відвідають озеро святої Анни. Воно має свою власну історію. Відповідно до неї, на місці цього джерела була церква, яка дивним чином уціліла під час набігу татар. За легендою, вона опустилася під землю. Пізніше на її місці побудували іншу церкву, в якій дивним чином з'явилася ікона праведної Анни. Ікону кілька разів переносили в великий храм, але наступного дня вона знову опинялася на старому місці в маленькій церковці, доводячи, що це місце святе. З того часу тут з'явилося джерело, до якого люди занурювалися після молитви, щоб очистити душу і тіло. За часів ярого атеїзму церкву зруйнували, а джерело засипали, але вода все одно пробилася назовні. Зараз там стоїть кам'яна церква, поряд з якою обладнані поглиблення - озеро святої Анни. Жінки і чоловіки, дорослі і діти, всі занурюються по три рази на воду, температура якої становить шість градусів у будь-який час року. Всі бажаючі можуть придбати для себе і своїх близьких воду з джерела, розлиту в пластикові пляшки.

Православні святині завжди притягували до себе людей, просветляя їхні душі і серця.

Хмельничани будуть вражені величчю і красою Собору Святої Трійці, який був закладений ще в 1899 році, але тільки в 1906 році відновили будівельні роботи. І вже через п'ять років виріс могутній собор-богатир. Ще у Святих воротах він повстає перед нами у всій своїй красі в мозаїчній іконі Спаса Нерукотворного з князями, що схилилися перед образом. Західний же вхід у храм прикрашений мозаїчним зображенням Почаївської ікони Божої Матері. Навколо ікони парять у славі ангели, а внизу благоговійно предстоять святі угодники Волинської землі. Північна сторона прикрашена зображенням Новозавітної Троїці з Голгофою в центрі. Стіни собору, важкі й монолітні, мають мінімум прикрас - лише таємничий орнамент, викладений цеглою на висоті хорів.

І розпис храму, і спів, що ллється з висоти хорів, і благоговійне монашеське богослужіння, – усе тут настроює людину на молитву, на духовну розмову з Творцем.

На вершині святої гори Почаївської  от уже більше двох століть височить золотоглавий  Свято-Успенський Собор.

Храм піднімається над землею на 56 метрів, довжина його – 54, а ширина – 40 метрів. Величний купол вінчає його. Велика тераса-галерея з трьох сторін обрамляє його. Над центральним входом собору - ікона Успіння Божої Матері.

Архітектори надали йому усередині хрестоподібну форму, розділивши аркадами колон на три частини. Багатством фарб, ліній і форм, граней і ярусів, своїм простором він так і манить ввись. Собор розписаний і прикрашений іконами і зображеннями, пов’язаними з історією монастиря і подіями з життя Спасителя. Іконостас виконаний за проектом академіка Нестерова. Тридцять три ікони, написані на мідних дошках академіками Лавровим, Горбуновым і Васільєвим, прикрашають його.

У соборі дві Лаврські святині: Цільбоносна Стопа Божої Матері і Її чудотворна ікона.

Для хмельничан Екскурсія в Почаїв - це можливість наповнити себе внутрішнім світлом, що йде від благодатних місць, а також дізнатися багато нового.

 

 

Категория: Туризм і відпочинок | Добавил: advocat (20.09.2013)
Просмотров: 2030 | Рейтинг: 4.8/4
Всего комментариев: 0
Хмельницький: вул. Соборна, 11 к.219 ("Колос") тел/вайбер/телегр: 0968780172.
Старокостянтинів: вул. Острозького, 10 каб.5 тел. 3-18-06, 0974968137