Тур з Хмельницького у Львів
Шановні, хмельничани, Вас чекає незабутня подорож до міста Лева, де Ви пройдете місцями, по яких ходили ноги чи не усіх королів Польщі та імператорів Австрії. У Львові виступав маестро Паганіні. Тут був граф Каліостро та Джакомо Казанова.
Як справжній діамант Східної Європи, Львів нагадує музей під відкритим небом, у ньому знаходиться 2000 історичних, архітектурних і культурних пам'яток. Місто було засновано в середині ХІІІ ст. (1256 р.) князем Данилом Галицьким і названо на честь його сина Лева.
Під час екскурсії по Львову Ви пройдете по вулицях середньовічного міста, славнозвісній площі Ринок, центральних проспектах Львова, усі найвідоміші і найгарніші пам’ятки архітектури будуть побачені Вами.
Ви пройдете по тогочасних пам’ятках архітектури, що виконані в різноманітних стилях: класицизм, еклектизм, бароко. Усі ці пам'ятки існують як індивідуально, так і в поєднанні між собою, надаючи тим самим місту свою неперевершену родзинку.
В ході екскурсії хмельничани зможуть відвідати три головні центри віруючих України: православних, греко-католиків та вірмен, перлину українського бароко - архітектурний ансамбль Святого Юра, Онуфріївський монастир, де було видано перші українські друковані книжки: „Апостол” і „Буквар” Іваном Федоровим і багато інших, не менш цікавих храмів Львова.
Личаківський цвинтар – один з найстаріших цвинтарів в Європі, заснований у 1786році. Це справжній музей некрополь, де на площі 40 га налічується понад 3000 кам’яних надгробків, більшість з яких є історико-культурними пам’ятками.
У похованнях Личаківського цвинтаря віддзеркалена історія Галичини, яку творили представники української, польської, австрійської, російської, вірменської та інших національностей.
Незабутні враження залишаться у хмельничан від прогулки по Старому Львову – це перш за все площа Ринок, центр і осередок його громадського, економічного і культурного життя. Шість століть історія Львова нерозривно зв’язана з цією порівняно невеликою, майже квадратною площею розміром 142 на 129 м. Тут знаходився магістрат, палаци і будинки значних городян, тут торгували, тут вершили суд і розправу. З чотирьох сторін площі у 1793 р. на місці колишніх колодязів встановлено фонтани-скульптури: Нептун, Адоніс, Діана і Амфітрита.
Спорудження будівлі ратуші, яка зараз здіймається на площі, було завершено у 1835 р. за проектом Ю. Маркля, Ф. Третера, А. Вондрашки. Не дивлячись на свою масивність, ратуша органічно ввійшла в архітектурний ансамбль Львова, а її вежа стала символом міста. Висота вежі 65 м. У 1852 р. на ній було встановлено годинник. До нього ведуть 400 сходинок. Діаметр циферблата 3 м, довжина великої стрілки 2м 15 см.
Вхід у ратушу стережуть два леви. Вони тримають щити з гербом міста. В основу герба Львова покладена печатка галицьких князів. На гербі – міські ворота з вежами, які свідчать про оборонну могутність Львова, грати воріт підняті – це говорить про гостинність городян, а від непроханих гостей вхід у місто стереже лев.
|