Контакти:
моб.: 0971949984
вайбер: 0968780172
Хмельницький: вул. Соборна, 11
Старокостянтинів: вул. Острозького, 10



МЕНЮ
____________________________

____________________________


____________________________


__________________________


__________________________


__________________________


__________________________


Главная » Статьи » Туризм і відпочинок

Екскурсія "Хмельницький-Острог"

Тур з Хмельницького в Острог

Наша туристина агенція пропонує мешканцям Хмельницького екскурсію в історичне місто Острог Рівненської області. З Хмельницького маршрут до Острого пролягає через Старокостянтинів – Шепетівку – Славуту.

Острог знаходиться на Козячих і Крем’янецьких відрогах Баратинських гір поблизу впадання річки Вілії (стародавня Велія ) з її притоками у річку Горинь (стародавня Оар). Припускають, що назву місто одержало від давньоруського  слова  "острог”, що означало укріплення, обнесене тином. Стародавні назви його були Острогобор, тобто укріплення в бору, і Остроріг, тобто гострий ріг, який утворили названі вище відроги гір, що впираються в подільську височину, і зайняте племенами Остророгів.

Острог - місто стародавнє, про нього вже згадується в Іпатіївському літописі під 1100 роком, коли він був відданий за рішенням Ветичівського з’їзду Давиду Ігоровичу внуку Ярослава Мудрого взамін Володимерецького князівства за осліплення Василька, разом з городищем Більмаж.

У середині XIV ст., використовуючи вигідне географічне положення, кн. Острозькі облаштовують тут свою резиденцію. Острог починає бурхливо розвиватися, навколо міста будуються перші кам''яні укріплення. На пагорбі над р. Вілією на місці давньоруського дитинця Данило Острозький споруджує замок. Його основним елементом був триярусний донжон "Вежа Мурована". Він розміщався на краю укріпленого майданчика пагорба і був пристосований не лише для оборони, але й для проживання родини феодала. Кожний з ярусів складався з кількох приміщень різного призначення. Замок виглядав елегантно. Контрфорси, що підвищили його обороноздатність, з''явилися сторіччям пізніше. На рівні підвального поверху - старий колодязь.

Згодом замок розширив Василь Острозький (Красний). Він будує на території замкового двору величний Богоявленський собор. У ньому елементи готики гармонійно вписуються в давньоруські архітектурні традиції. Собор у давні часи виконував і оборонні функції, тому північна оборонна стіна триметрової товщини, крім бійниць, має широкий уступ, що слугував дозорним майданчиком. Інша частина собору була суттєво перебудована у 1887-1891 рр. Сучасного вигляду замок-фортеця набув наприкінці XVI ст. за кн. В.-К. Острозького, який у південно-західному куті двору спорудив триярусну Нову (Круглу) вежу з фігурним ренесансним аттиком. Дзвіницю над сучасним в''їздом у замок побудували в 1905р., а в "Вежі Мурованій" відкрито краєзнавчий музей. Територія замку є Державним історико-культурним заповідником.

Крім замку, місто мало й свої укріплення, споруджені в ХV-ХVІ ст. Від них збереглася велична Луцька надбрамна вежа. Тут розміщений Музей книги й друкарства, що налічує 1500 рукописів і стародавніх книг ХVІ-ХVІІ ст. А з боку Новограда-Волинського місто прикривала оборонна Татарська вежа,  яка одночасно виконувала й функції міських воріт. Свою назву вона дістала від району, населеного переважно татарами. До кінця XVI ст. місто виходить на 5 місце в Україні за кількістю населення, а в 1585р. одержує Магдебурзьке право. У місті мирно сусідили православні собори, мечеті, синагоги й костьоли. Про цей період нагадують значною мірою перебудовані Успенський костел (колишній домініканський, ХV-ХІХ ст. , і поряд - прикордонний стовп XVIII ст), костел капуцинів (1758, а в монастирських будівлях розташувалася Острозька академія), синагога (XVIІ ст.). Є у місті й Музей нумізматики. Під час Козацької війни місто дощенту зруйнували війська Б. Хмельницького. Нове життя в місто вдихнуло лише відродження Острозької академії в 1994р.

В Острозі також працював Іван Федоров, який видавав свої відомі книги, такі, як "Буквар”,  "Новий завіт з Псалтирем”, Острозька  "Біблія” та ін.

Велика кількість студентів з  Хмельницького та Хмельницкої області навчаються в Острозькій академії – першому вищому навчальному закладі на теренах Східної Європи.

Напевне, усім відомо, що свою першу символічну присягу Віктор Ющенко приймав на Острозькій Біблії — першій канонічній слов’янській Біблії. Хмельничани зможуть роздивитись зблизька у Музеї книги і друкарства, розташованому у Луцькій вежі Острога. Таких музеїв в Україні всього два. А ще побачите там знаменитий "Острозький буквар” першодрукаря Івана Федорова і його символічну постать-муляж. Зараз музей працює у виставковому режимі. А відвідавши музей нумізматики, дізнаєтесь і побачите місцеві гроші-бони та купони, якими розраховувались у часи безгрошів’я та бартерів.

Категория: Туризм і відпочинок | Добавил: advocat (02.10.2013)
Просмотров: 587 | Рейтинг: 4.3/3
Всего комментариев: 0
Хмельницький: вул. Соборна, 11 к.219 ("Колос") тел/вайбер/телегр: 0968780172.
Старокостянтинів: вул. Острозького, 10 каб.5 тел. 3-18-06, 0974968137