Замок біля Хмельницького - Меджибіж
Тур з Хмельницького в Меджибіж перенесе туристів в історію часів ХVI ст..
Меджибізький замок - легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі Південного Бугу, в який впадає притока Бужок. Звідси й походить назва Меджибожа.
Хмельничани мають змогу переглянути усю територію фортеці , на якій пригортають увагу палац (XVI ст., на реставрації) і церква (1586р., фрагменти розписів XVI ст.). З 1731р. містом володіли князі Чорторийські - найбагатша родина в Польщі. Вони перебудували фортецю і надали їй елементів розкоші й вишуканості. Поруч із замком - руїни домініканського костелу (1600).У місті збереглися два цікавих турецьких обеліски XVII ст., які стояли над могилами турецьких воєначальників, і оборонна каплиця-ротонда XVІ-XVІІ ст. З Меджибожем пов''язано безліч історичних подій. Він відігравав важливу роль під час Визвольної війни 1648-1654 рр. 1790 р. у замку розташовувався штаб польського героя Тадеуша Костюшка, а 1917 р. - генерала Павла Скоропадського, де він почав українізацію царської армії.
Про перебування в місті турецького гарнізону нагадують дві колони-каплиці (XVII ст.), побудовані над могилами турецьких воєначальників. Свідчення колишньої розкоші міста - руїни Свято-Троїцького домініканського костелу (1632), висадженого в повітря 1962р., і православної Свято-Успенської церкви, яку в 1959р. розібрали на цеглу.
Останніми роками Меджибіж - місце паломництва хасидів з усього світу, які приїжджають поклонитися пороху засновника цієї течії іудаїзму, Ісраелю Бен Еліезеру, або "Бааль Шем Тову" (скорочено Бешту). Надгробки на старому єврейському цвинтарі у Меджибожі мистецтвознавці вважають унікальними й одними з найкрасивіших в Україні.
По поверненню у Хмельницький є можливість навідати придоророжні кафе.
|